MUZYCZNE SUKCESY

Przegląd Zespołów Artystycznych w Tychach

W dniu 18.03.2014 uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych przy DPS w Kadłubie  po raz kolejny reprezentowali szkołę i powiat – tym razem na XXIII Przeglądzie Zespołów Artystycznych Szkół, Placówek Specjalnych i Integracyjnych w Tychach.

Zespół wokalno - instrumentalny reprezentujący  w składzie Piotr Bosy, Jan Marcinek, Dawid Porada, Marcin Król, Michał Rykowski i Sebastian Bok zajął II miejsce, dając pokaz swoich umiejętności i obycia scenicznego, jednocześnie porywając zgromadzonych widzów do wspólnej zabawy.

Wyjazdy i występy przed publicznością wzmacniają poczucie własnej wartości uczniów niepełnosprawnych i mają nieoceniony wpływ na ich psychikę i rozwój.

 
Marta Kapica, Lidia Choroba


Zakochana Piosenka 

W piątek 14 marca 2013 uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych przy DPS w Kadłubie pod przewodnictwem pani M. Kapicy i p. Lidii Choroby reprezentowali szkołę i powiat strzelecki w  II Wojewódzkim Konkursie Zakochanej Piosenki Osób Niepełnosprawnych w Brzegu pt. „Mam prawo kochać”.

Dzięki Dyrektorowi Szkoły oraz życzliwości Dyrektora DPS w Kadłubie uczniowie mogli kolejny raz zaprezentować swoje umiejętności na forum województwa.


Wystąpili w dwóch kategoriach: w kategorii solista - Piotr Bosy zaśpiewał utwór Stachurskiego „Gdy zapłaczesz” i Masters „Za twój uśmiech” i zdobył III miejsce, a w kategorii zespół wokalno-instrumentalny – grupa w składzie: Marcin Król, Mateusz Piszczałka, Dawid Porada, Michał Rykowski, Jan Marcinek i Piotr Bosy – wystąpiła z piosenkami „Po prostu miłość” Rh+ oraz „Z kimś takim jak ty” Kindla i również zdobyła III miejsce.

Podobnie jak w zeszłym roku wszyscy występujący zaprezentowali bardzo wysoki poziom artystyczny i wokalny. W życzliwej atmosferze możliwa była nie tylko rywalizacja o pierwsze miejsca ale i nawiązywanie nowych relacji. Na zakończenie każdy uczestnik otrzymał torbę upominkową, a szkoła zestaw głośników komputerowych.

Cały zespół wraz z opiekunami dziękuje za możliwość wzięcia udziału w tym festiwalu i obiecuje, że wystąpi ponownie w następnej edycji godnie reprezentując nasz region.

                                                                                              Marta Kapica, Lidia Choroba